Ta strona opisuje typowe problemy związane z uruchomieniem procesu eksfiltracji danych, dotyczące tylko serwerów HP ProLiant.
Jeśli masz problem i nie możesz znaleźć tu jego opisu, zajrzyj też do tego artykułu (opisuje on problemy uniwersalne, które występują również na serwerach HP ProLiant).
Serwery HP ProLiant (wszystkie modele z wyjątkiem HP Microserver G7 i G10) mają w konfiguracji BIOS opcję całkowitego wyłączenia wszystkich zewnętrznych portów USB, lub zablokowania na nich możliwości rozruchu systemu.
Rozwiązanie: wejdź do konfiguracji BIOS (naciskając F9 po uruchomieniu serwera) i sprawdź, czy poniższe opcje są włączone:
Problem jest najczęściej związany z kontrolerem RAID HP Smart Array P410.
Rozwiązanie 1: otwórz przedni panel serwera i wysuń dyski. Podłącz je do innego komputera i uruchom na nim Funkcjonariusza. Albo, jeśli nie masz dostępnego innego komputera, podłącz je do Funkcjonariusza Mobilnego (o ile masz przejściówkę SATA-USB w wersji z zasilaczem).
mdadm
, aby uruchomić oryginalny RAID0Rozwiązanie 2: ściągnij i zainstaluj najnowszą wersję narzędzia ssacli
z tej strony (najnowsza wersja), po czym spróbuj ręcznie złożyć RAID (nie rób tego, jeśli nie znasz tego narzędzia).
DMAR: [DMA Read] Request device [01:00.2] PASID ffffffff fault addr f1fe4000 [fault reason 06] PTE Read access is not set
DMAR: DRHD: handling fault status reg 2
dmar_fault: 18311 callbacks suppressed
Rozwiązanie: uruchom na konsoli jako root:
sysctl -w kernel.printk="3 4 1 3"
Nie rozwiąże to wprawdzie problemu źródłowego, ale wyłączy floodowanie konsoli nieistotnymi ostrzeżeniami nt. wadliwego sprzętu.